Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2021. Május 19. 08:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Visszavonták a baromfik zárt tartására vonatkozó előírást

Visszavonták a baromfik zárt tartására vonatkozó előírást

A kedvező járványügyi helyzet miatt visszavonta az országos főállatorvos a baromfik zárt tartására vonatkozó előírást - közölte honlapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

Az enyhítő intézkedés részleges, az állatok zártan etetése és itatása továbbra is kötelező marad, továbbá a takarmányt is zárt helyen kell tárolni - hívják fel a figyelmet.

A könnyítést az indokolja, hogy a Nébih laboratóriuma április 13-a óta nem mutatott ki újabb madárinfluenza-fertőzést sem házi, sem vadon élő, sem pedig fogságban tartott madarakban.

A Nébih a legutóbb a hétvégén oldotta fel a magas patogenitású madárinfluenza miatt elrendelt korlátozásokat Hajdú-Bihar megyében. Az egy hónappal korábbi esetet (amikor mintegy 11 800 tenyészpulykát számoltak fel Nádudvaron) ugyanis nem követte újabb megbetegedés, illetve sikerült megállítani a madárinfluenza átterjedését az ország egyéb területeire - írják a honlapon.

Az Állategészségügyi Világszervezet (OIE) előírásai szerint Magyarország legkorábban 2021. augusztus 13-án nyerheti vissza madárinfluenza-mentes státuszát, leghamarabb ekkor kezdődhet meg újra a szállítás a jelenleg teljes importtilalmat alkalmazó harmadik országokba.

Címkék: baromfi

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén