Városlista
2025. október 22, szerda - Előd

Hírek

2021. November 14. 08:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Üzembe állnak a MÁV-START prémium IC kocsijai

Üzembe állnak a MÁV-START prémium IC kocsijai

A bemutató időszak után hétfőtől rendes üzembe járnak a MÁV-START prémium IC kocsijai, így kötelező lesz a jegyváltás az IC+ 1. és prémium osztályra - közölte a MÁV-START szombaton az MTI-vel.

Egyelőre a kör-IC mellett a 100-as (Záhony-Nyíregyháza-Budapest,) és a 80-as vonal (Sátoraljaújhely-Miskolc-Budapest) egyes IC járatain, naponta összesen 10 vonaton találkozhatnak az utasok az új kocsitípussal - írták.

Mint írták, a kocsi 1. osztályú, termes helyeire és a csendes fülkébe 1. osztályú menet- és helyjegyet kell váltani. A prémium fülke az 1. osztályú menetjegy és az esetlegesen szükséges IC pótjegy mellett 1000 forintos helyjegyváltással vehető igénybe. A prémium szakasz utasainak ajándék kávéval vagy teával kedveskedik az Utasellátó a bisztrószakaszban.

A közlemény szerint a bemutató időszakban az új szolgáltatás népszerű volt az utasok körében.

Címkék: IC, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére

Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges

2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld

4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.