Hírek
2020. November 12. 10:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Utalja az emelt összegű nyugdíjakat az államkincstár
Szerdától utalja az emelt összegű nyugdíjakat a Magyar Államkincstár - közölte Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a Facebook-oldalán.
Hozzátette: a nyugdíjasok most kapják meg a kiegészítést is, amelyről minden évben az inflációs adat alapján dönt a kormány. A kompenzáció mértéke idén 1,2 százalék, ezt az érintettek az év elejéig visszamenőleg kapják kézhez egy összegben.
Szentkirályi Alexandra úgy fogalmazott: "nem engedjük, hogy romoljon a magyar emberek életszínvonala a koronavírus-járvány idején sem. A nyugdíjasok is számíthatnak a kormány segítségére. Az ő érdekükben döntöttünk a 13. havi nyugdíj visszaépítéséről is", amelynek első heti részletét a jövő év elején kapják meg az érintettek.
"Köszönjük a nyugdíjasoknak az elmúlt évtizedek munkáját" - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
2026. Január 20. 07:07, kedd | Belföld
NAK-Magosz: online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében
2026. Január 20. 07:06, kedd | Belföld
A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
