Városlista
2025. október 22, szerda - Előd

Hírek

2019. Január 24. 11:20, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Újra megdőlt az áramfogyasztási rekord szerdán

Újra megdőlt az áramfogyasztási rekord szerdán

Az idén másodjára dőlt meg a magyar áramfogyasztási rekord, január 23-án 6926 megawattos (MW) csúcsterhelést regisztráltak, amely 42 megawattal meghaladta a korábbi negyedórás hitelesített történelmi rekord csúcsértéket

- közölte a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító (Mavir) Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

A közleményben hangsúlyozzák, a magyar villamosenergia-rendszer a télies hidegben is problémamentesen biztosította az ellátást.

Felidézik, hogy 2019 januárjában már megdőlt a magyarországi villamos energia rendszerterhelés addigi maximuma, január 8-án fogyasztották a legtöbb áramot, 6884 MW-ot, január 23-án a negyedórás átlagteljesítmény csúcsértéke már 6926 MW volt.

A Mavir a kedvezőtlenebb időjárási körülmények között is biztosítja az előírás szerinti mennyiségű tartalékot, az ellátásbiztonság szintje az előírt hazai és nemzetközi normáknak megfelelő - közölték.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére

Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges

2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld

4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.