Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2022. Február 20. 16:09, vasárnap | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Újabb enyhítésekről döntött a kormány Szlovéniában

Újabb enyhítésekről döntött a kormány Szlovéniában

Szlovéniában újabb enyhítésekről döntött a kormány: néhány kivétellel megszüntetik a Covid-igazolványok használatát, és eltörlik a tesztelési kötelezettséget

- jelentette be Janez Poklukar egészségügyi miniszter szombaton a kormányülést követően. Kiemelte: hétfőtől csak az egészségügyi és szociális ellátórendszerben, valamint a büntetés-végrehajtó intézetekben lesz kötelező a védettségi igazolás. Nem kell többé tesztelni az iskolákban és a munkahelyeken. Ez idáig heti háromszor kellett öntesztet végezniük a tanulóknak és az alkalmazottaknak a legtöbb munkahelyen. Marad azonban a maszk viselésének kötelezettsége zárt nyilvános helyeken - tette hozzá.

A kormány szombattól változtatott a beutazás szabályain is. Szlovéniába karanténkötelezettség nélkül is be lehet utazni, miután a kormány eltörölte azt az intézkedést, mely szerint a koronavírusos fertőzöttel érintkezőknek karanténba kell vonulniuk.

Szombatra 3731 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak az országban, és tíz beteg halt meg a vírus okozta Covid-19 betegség szövődményeiben. Kórházban 835 beteget ápolnak, közülük 109-en vannak intenzív osztályon. A valamivel több mint kétmillió lakosú országban eddig 1 263 495-en kaptak védőoltást, közülük 1 217 473-an mindkét adagot felvették.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld

Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére

Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását

2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében

Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.

2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld

Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke

Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.