Hírek
2021. November 04. 11:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Több mint 220 határsértőt tartóztattak fel Csongrád-Csanádban és Bács-Kiskunban

Öt nagyobb csoportban 125 határsértőt tartóztattak fel Csongrád-Csanád megyében csütörtökre virradóra, Bács-Kiskunban pedig hét csoportban 98 határsértőt és két embercsempészt fogtak el a magyar hatóságok
- közölte a rendőrség a honlapján.
Csongrád-Csanád megyében a magyar és a cseh rendőrök a katonákkal együttműködve szerda 22 óra és csütörtök 6 óra között öt csoportban 125 határsértőt tartóztattak fel Szeged, Ásotthalom, Deszk és Röszke külterületén. A csoportok tagjai szír, szomáliai, afgán, pakisztáni és szudáni állampolgárnak vallották magukat.
A Bács-Kiskun megyei rendőrök - a Nemzeti Adó- és Vámhivatal jelzése alapján - az M5-ös autópályán ellenőriztek egy járművet szerda este. A gépkocsit egy román férfi vezette, rajta kívül a járműben 17 - magát afgán és szír állampolgárnak valló - ember volt. Csütörtök hajnalban Kiskunhalason a rendőrök ellenőriztek egy autót, amelyet egy ukrán férfi vezetett. Rajta kívül a gépkocsiban 9 - magát szír állampolgárnak valló - férfi tartózkodott.
A két sofőr ellen embercsempészés megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.
A Bács-Kiskun megyei határszakaszon szerdán előbb 18, később Bácsalmásnál 10, éjfél után Katymárnál 14, Bácsalmásnál 11, Madarasnál 19 határsértőt tartóztattak fel. A csoportok tagjai szír, pakisztáni és szomáliai állampolgároknak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld
Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap
Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.