Városlista
2026. április 21, kedd - Konrád

Hírek

2025. Január 06. 07:41, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Több mint 22 tonna robbanóeszközt, lőszert semmisítettek meg tavaly a tűzszerészek

Több mint 22 tonna robbanóeszközt, lőszert semmisítettek meg tavaly a tűzszerészek

Jellemzően a második világháborúból visszamaradt, különböző típusú robbanóeszközt, lőszert és katonai eredetű veszélyes anyagot semmisítettek meg tavaly.

A MH. 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred Facebook-oldalán hétfőn a múlt évet értékelő bejegyzésben azt írták, tavaly közel 1700 rendőrségi bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére, ebből 300 alkalommal volt szükség a soron kívüli intézkedésre.

Tavaly a korábbi évektől eltérően nem Fejérbe, hanem Veszprém vármegyébe vonultak legtöbbször a tűzszerészek: 297 esetben Veszprém, 285 alkalommal Fejér, míg 218-szor Pest vármegyéből érkezett a riasztás.

A soron kívül végrehajtott tűzszerész műveletek száma 2024-ben ismét a fővárosban és Pest vármegyében volt a legmagasabb: ebben a régióban összesen 139 alkalommal intézkedtek a katonák a rendőrségi bejelentéstől számított 24 órán belül. Fejérbe 35, Komárom-Esztergom vármegyébe pedig 20 esetben vonultak a tűzszerészek sürgősséggel.

A tavaly hatástalanított és megsemmisített különböző típusú, jellemzően a második világháborúból visszamaradt robbanóeszközök össztömege meghaladta a 22 tonnát. A biztonságosan kivitelezett föld alatti robbantások során több mint 400 kilogramm TNT, illetve Semtex típusú robbanóanyagot használtak fel a katonák - írták.

Címkék: tűzszerész

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld

Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára

Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek

2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld

A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével

A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban