Hírek
2012. Május 09. 07:03, szerda |
Belföld
Forrás: mno / MTI
Átlépte a félmilliót a kiadott SZÉP-kártyák száma
A kiadott Széchenyi-pihenőkártyák (SZÉP-kártya) száma április végén átlépte a félmilliót.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kedden azt közölte az MTI-vel, hogy a három kibocsátó összesen 534 ezer kártyát bocsátott ki, az elfogadóhelyi szerződéseik száma pedig elérte a 21 ezret.
Az NGM adatai szerint április közepén összesen 17,4 milliárd forintot töltöttek fel a SZÉP-kártyákra, ennek 49 százalékát, 8,52 milliárd forintot a vendéglátás, 37 százalékát, 6,43 milliárdot a szálláshely és 14 százalékát, 2,45 milliárd forintot pedig a szabadidő alszámlára.
A Szállás.hu szállásfoglaló oldal kedden azt közölte az MTI-vel, hogy a panziók több mint fele, a vendégházak és az apartmanok 37 százaléka is nyitott már erre a finanszírozási formára. Egyelőre még dominálnak a hotelek, háromból kettőben elfogadják a SZÉP-kártyát.
A Szállás.hu havonta mintegy 500 ezer látogatóval rendelkezik szezontól függően. Az első négy hónapra vonatkozó statisztikák a 2011-ben és 2012-ben január 1. és április 30. között rögzített foglalás alapján készültek. Bár a minta nem reprezentatív, jól tükrözi a belföldi szállásokra vonatkozó online foglalási tendenciákat.
Körtvélyessy László, a kártya kibocsátásáért felelős miniszteri biztos korábban azt mondta, a SZÉP-kártya csak az idén több mint 20 milliárd forintos pótlólagos forgalmat generál a turizmusban és a vendéglátásban egyaránt, és nem lehet vele kikerülni az adózást.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 09:00, kedd | Belföld
Forsthoffer Ágnes: vissza kell állítani a közbizalmat, ami a parlamentben kezdődik
2026. Április 21. 07:19, kedd | Belföld
Magyar Péter megnevezte kormánya hét miniszterét és további minisztériumokat jelentett be
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
