Hírek
2011. Október 26. 07:45, szerda |
Belföld
Forrás: ELTE
Tízévnyi különbség a várható élettartamban
A brit statisztikai hivatal adatai szerint akár tíz évvel is hosszabb ideig élhetnek azok a most születő gyerekek, akik az ország tehetősebb régióiban élnek.
A brit Office for National Statistics adatai szerint az elmúlt években jelentősen nőtt a különbség a várható élettartamot illetően az ország egyes régiói között. A statisztikusok szerint egy gazdagabb országrészben, városban született brit kisfiúnak akár 13,5 évvel hosszabb életkilátásai is lehetnek, mint a vele egy időben, de szegényebb körülmények között világra jött társának.
Az előrejelzés szerint például a 2004-2006 között London Kensington vagy Chelsea kerületében született fiúgyermekek és az ugyanezen időszakban a skóciai Glasgow városában világra jött fiúk várható élettartama közötti különbség 12,5 fél év volt. A 2008-2010 között született fiúgyermekek esetében ez már 13,5 év. A lányok esetében ugyanez a különbség 10,1 évről 11,8 évre nőtt.
Becsléseik szerint a 2008-2010 között Glasgowban született fiúk várható élettartama 71,6 év, a lányoké 78 év. Mindez azt jelenti, hogy a skót gyerekekkel ellentétben a főváros előkelőbb negyedeiben született fiúk több mint 80, a lányok közel 90 évig élhetnek.
A statisztikai hivatal szerint a várható élettartamok közötti növekvő különbség egyértelműen mutatja a gazdagabbak - szegényebbek életvitele közötti egyensúlytalanságot, és azt, melyik társadalmi réteget mennyire sújtja a recesszió. Előbbiek más jellegű egészségügyi problémákkal is küzdenek, hiszen nem okoz számukra problémát a számlák befizetése vagy a kiegyensúlyozott táplálkozásról való gondoskodás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
