Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2020. Június 27. 10:31, szombat | Belföld
Forrás: mti

Tizeneggyel nőtt az igazolt fertőzöttek száma Magyarországon

Tizeneggyel nőtt az igazolt fertőzöttek száma Magyarországon

Tizeneggyel, 4138-ra emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon; senki nem halt bele a betegségbe az elmúlt 24 órában - közölte a koronavirus.gov.hu szombaton.

A kormányzati portálon azt írták: az elhunytak száma így változatlanul 578, 2681-en pedig már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek száma 879. Az aktív fertőzöttek 38 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 48 százaléka budapesti. 174 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 11-en vannak lélegeztetőgépen.

Az oldal adatai szerint 2681-en vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 270 263.

Megszűnt a veszélyhelyzet, járványügyi készültség lépett életbe. A veszélyhelyzet megszüntetését az tette lehetővé, hogy sikeres volt a járvány elleni védekezés első szakasza. Más országokkal ellentétben elkerültük a tömeges megbetegedéseket és a több ezer halálesetet - írták.

Hozzátették: a járványveszély ugyanakkor nem szűnt meg, így a járványügyi készültség fenntartására és néhány alapvető védelmi intézkedésre továbbra is szükség van.

A maszk, sál vagy kendő viselése továbbra is kötelező az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön, a 65 év felettiek külön délelőtti vásárlási sávja azonban megszűnt.

Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (1973) és Pest megyében (617) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (376), Komárom-Esztergom (307), Zala (261) és Csongrád-Csanád megye (112), a sor végén pedig Békés és Tolna megye áll (13).

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére