Hírek
2012. Március 03. 07:09, szombat |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Tiltakoztak a bin Ladenről szóló film forgatása ellen

Az al-Kaida nemzetközi terrorszervezet néhai vezetője, Oszama bin Laden utáni hajtóvadászatról szóló amerikai film forgatása ellen tüntettek hindu szélsőségesek pénteken Indiában.
A 2001. szeptember 11-i merényletek szellemi atyjával tavaly májusban pakisztáni területen végeztek amerikai kommandósok. Kathryn Bigelow Oscar-díjas amerikai filmrendező forgatócsoportja azonban nem tudott a helyszínen felvételeket készíteni, mivel Iszlámábád megtagadta az engedélyt, így a pakisztáni jeleneteket Indiában forgatják.
Az amerikaiak Csandígarh várost szemelték ki arra, hogy a lahori jeleneteket felvegyék. Az észak-indiai városban megjelentek az urdu feliratok, a lahori rendszámok és a hagyományos muszlim öltözetek. A szélsőséges hinduknak azonban soknak bizonyult, hogy Indiával helyettesítik az ősellenségnek számító Pakisztánt.
„Pakisztánt csináltak Csandígarhból” – panaszolta egyikük. „Határozottan ellenezzük ezt, és nem engedjük nekik, hogy pakisztáni zászlókat tűzzenek ki ide, vagy hogy forgassanak.” Többen leálltak vitatkozni a stábbal, a rendőrök pedig megpróbáltak rendet teremteni. A tiltakozók szerint a kormánynak meg kellett volna tagadnia az engedélyt az idén megjelenő film forgatására.
A hindu többségű India és a muszlim Pakisztán három nagyobb háborút vívott egymással, miután 1947-ben függetlenedtek Nagy-Britanniától. Mindkét ország rendelkezik atomfegyverrel, és viszonyukat továbbra is távolságtartás jellemzi.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.