Hírek
2019. Július 02. 18:06, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Termeléscsökkenésre számítanak a német gépgyárak
Folytatódik a német gépipar gyengélkedése, májusban már hatodik hónapja csökkentek a megrendelések, különösen az exportkereslet esett drasztikusan - áll a VDMA szakmai szövetség kedden közzétett helyzetfelmérésében.
Májusban a megrendelések 7 százalékkal csökkentek tavaly májushoz képest, ezen belül a külföldi megrendelések 9 százalékkal zuhantak, a belföldiek csak 1 százalékkal csúsztak lejjebb. Az EU tagállamaiból 6 százalékkal, a világ többi részéből 10 százalékkal kevesebb megrendelés érkezett.
Az ágazat nagy mértékben függ az exporttól, és különösen megérzi a globális gazdaság lassulását, a nemzetközi kereskedelmi konfliktusok és a Brexit hatását, különösen az Egyesült Államok és az EU közti feszültséget.
"A gépipari vállalatokat súlyosan érinti az exportra termelő ipar gyenge teljesítménye, és sok befektető behúzta a féket" - mondta Ralph Wiechers, a VDMA vezető közgazdásza.
A VDMA az idén a termelés két százalékos csökkenésére számít. Tavaly két százalékkal nőtt a német gépipar termelése.
A külföldi piacokon mutatkozó nehézségek mellett megterheli az ágazatot az autóipari struktúraváltás, ami arra készteti a gépipari cégek ügyfeleit, hogy elhalasszák, vagy átmenetileg befagyasszák beruházásaikat - mondta a VDMA vezető közgazdásza.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet
Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.
2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld
Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel
Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.

