Hírek
2025. Június 07. 09:41, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be a Facebookon az energiaügyekért felelős orosz miniszterelnök-helyettessel folytatott telefonbeszélgetését követően, hogy "Európa - alapvetően a saját hibáiból - folyamatos energiaválságokkal néz szembe".
"Mi azonban ezen bizonytalan körülmények közepette is garantáljuk az ország energiaellátásának biztonságát. Ebben Oroszországnak kulcsszerepe van, és még csak nem is politikai, hanem földrajzi okokból" - húzta alá.
Elmondta, hogy Alekszandr Novakkal áttekintették a magyar-orosz energiaegyüttműködés helyzetét, és megállapították, hogy az Oroszországból induló kőolaj- és földgázszállítások továbbra is akadálytalanul érkeznek Magyarországra.
"Alekszandr Novak pedig megerősítette, hogy Oroszország továbbra is biztosítja az ellátásunkhoz szükséges energiaszállításokat és az akadálytalan szállításokhoz szükséges jogi környezetet" - tudatta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
