Városlista
2026. március 8, vasárnap - Zoltán

Hírek

2025. Július 28. 07:52, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Szijjártó Péter: Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági együttműködésnek

Szijjártó Péter: Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági együttműködésnek

Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági kapcsolatoknak, hazánk kiváló példa arra, hogy menyit is lehet profitálni a keleti és a nyugati vállalatok közötti kulturált, civilizált együttműködésből

- közölte a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap Budapesten.

A tárcavezető a kínai Országos Népi Gyűlés Állandó Bizottságának elnökének fogadásán leszögezte, hogy Magyarország hatalmas nyertese a két ország közötti együttműködésnek, amihez az is kell, hogy hazánk folyamatosan megnyerje a távol-keleti országból érkező beruházásokért folytatott versenyeket a nyugat-európai államokkal szemben.

"Eddig sikeresek voltunk ebben a küzdelemben. A tavalyi esztendőben is az Európába irányuló kínai beruházások egyharmada ide érkezett meg, Magyarországra. Ezeket egytől egyig rendkívül éles csatában sikerült elnyerni más nyugat-európai országokkal szemben" - húzta alá.

"Ma az Európában zajló öt legnagyobb kínai vállalati beruházás közül négy Magyarországon van folyamatban. Ezek a beruházások lehetővé teszik, hogy Magyarország a globális technológiai forradalom élvonalában tudjon haladni" - tette hozzá.

Szijjártó Péter kiemelte, hogy a kínai beruházások az elmúlt években több tízezer új munkahelyet teremtettek Magyarországon, a legmagasabb technológiai színvonalat képviselik, és hozzájárulnak a folyamatos exportrekordokhoz.

"A légi forgalom tekintetében is csúcstartók vagyunk, hiszen nincs még egy olyan közép-európai város, most Bécset is ideértve, amely ennyi légi összeköttetéssel rendelkezne nagy kínai városokkal: hetente huszonegy légijárat köti össze Budapestet a nagy kínai városokkal"
- tájékoztatott.

"Magyarország abban érdekelt, hogy a globális gazdasági együttműködés civilizált, nyugodt, korrekt módon tudjon a jövőben is megtörténni, a világot ne osszák újra blokkokra, és mi itt, Magyarországon kiválóan megmutattuk, hogy mekkora hasznot lehet venni abból, hogyha a keleti és a nyugati vállalatok kulturáltan, civilizáltan, eredményesen tudnak együttműködni" - összegzett.

Címkék: kína, szijjártó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.