Hírek
2018. Augusztus 31. 07:26, péntek |
Belföld
Forrás: mti/MTI Fotó: Donka Ferenc
Személyvonat ütközött autóval Szeghalomnál és Vajtán is

Két vonatbaleset is történt az elmúlt 24 órában az országban.
Személyvonat ütközött autóval Szeghalom és Füzesgyarmat között csütörtök este - tájékoztatta a Mávinform sajtóügyeletese az MTI-t.
A balesetben megsérült a gépkocsi vezetője – olvasható Kavalecz Imre közleményében. A vonaton utazók közül senki sem sérült meg, de a motorvonat meghibásodott.
Az ütközés egy sorompó nélküli vasúti átjáróban történt.
A hatósági intézkedések ideje alatt vonatpótló buszok viszik az utasokat Szeghalom és Füzesgyarmat között.
Autóval ütközött egy személyvonat Vajtán is
Autóval ütközött egy személyvonat a Fejér megyei Vajtán csütörtökön este. A tájékoztatás szerint a vajtai állomáson a fénysorompós vasúti átjárónál egy személygépkocsi a vonat oldalának ütközött. A balesetben a személygépkocsi vezetője és a vonaton a jegyvizsgáló megsérült.
A műszaki mentés pénteken is eltarthat, ezért üzemkezdettől további intézkedésig Cece és Nagydorog között vonatpótló autóbuszok szállítják az utasokat – írta közleményében a vasúttársaság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.