Városlista
2025. július 23, szerda - Lenke

Hírek

2019. Július 02. 07:27, kedd | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Idegméreggel fertőzött csomagot kapott a Facebook kaliforniai központja

Idegméreggel fertőzött csomagot kapott a Facebook kaliforniai központja

Szarinnal fertőzött csomag miatt rövid időre kiürítették a Facebook kaliforniai központjának postázóit hétfőn.

A kaliforniai Menlo Park városkában lévő Facebook-központ postázójába gyanús csomag érkezett, és miután a tűzoltóságtól kihívott szakemberek megvizsgálták, kiderült, hogy veszélyes idegméreggel, szarinnal fertőzött.

A postázók négy helyiségét - amelyek a Facebook-központtól különálló épületben kaptak helyet - rövid időre kiürítették, lezárták, és megvizsgálták azokat, akik valamilyen módon kapcsolatba kerültek a csomaggal. "Közülük egyelőre senkinek nincsenek mérgezési tünetei" - nyilatkozott az újságíróknak Jon Johnson, a helyi tűzoltóság vezetője.

A Facebook vezetői azonnal értesítették a Szövetségi Nyomozó Irodát (FBI), amely megindította a vizsgálatot.

A vegyi fegyverként alkalmazott szarin színtelen, szagtalan gáz, amely halált is okozhat. Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) szerint azonban kisebb mértékű fertőzésből károsodás nélkül felépülnek a betegek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld

Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe

Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának

2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld

Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek

Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.

2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld

Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést

2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld

Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést