Hírek
2013. Szeptember 02. 09:32, hétfő |
Belföld
Forrás: technika.us
Sony Xperia Z1 - 20.7 megapixeles szörnyeteg
Szeptember 4-én kerül sor a Sony Xperia Z1 csúcsmobil hivatalos bemutatójára, ám néhány fotó és részlet már napvilágra került. Ezek közül az egyik legérdekesebb a 20.7 megapixeles kamera.
Egy komolyabb fényképezőgéppel is felveszi a harcot a hamarosan bemutatkozó Sony Xperia Z1 okostelefon. Hátoldalán ugyanis egy elképesztő, 20.7 megapixeles kamera kap helyet, mely 1/2.3" szenzormérettel bír, és alkalmas 4K felbontású videók rögzítésére. Amit még tudni, hogy a Sony újdonsága 5 colos érintőkijelzővel érkezik, mely 1080p, azaz Full HD felbontáson működik majd. Belsejében bivalyerős Qualcomm Snapdragon chipset fog működni, a processzor 4 magja 2.2GHz-re képes, de említést érdemel még az Adreno 330-as grafikus vezérlő, a 2GB RAM, és 16GB beépített memória is. Az energiaellátásért pedig masszív 3000 mAh teljesítményű akkumulátor felel, de a készülék vízálló képességgel és ultravékony burkolattal is rendelkezik. A Sony már el is kezdte a telefon promócióját, többek között ezzel a sejtelmes videóval:
Az Android 4.2.2 Jelly Bean operációs rendszert futtató Sony Xperia Z1 már az eddig ismert adatok alapján is a felsőkategóriás okostelefonok mezőnyét fogja erősíteni. A szerkezetről hivatalosan szeptember 4-én rántják le a leplet - éppen azon a napon, amikor a Samsung a Galaxy Note III készülékkel rukkol majd elő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Október 23. - Orbán Viktor: nem megyünk háborúba, és nem fogunk meghalni Ukrajnáért
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Változékony, szeles idő lesz a hosszú hétvégén, többször eshet az eső
2025. Október 24. 08:36, péntek | Belföld
Október 23. - Magyar Péter: az 1956-os forradalom maga volt a csoda
Az 1956-os forradalom maga volt a csoda, mert egy sokat szenvedett nép ki merte mondani, elég volt
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
