Hírek
2023. Augusztus 22. 09:24, kedd | Belföld
Sokat drágulhatnak az autópálya-matricák januártól

Az autópálya-matricák ára az infláció mértékével nő.
A jövő évi matrica árai vélhetően ismét inflációkövetők lesznek, legalábbis ez derült ki az Építési és Közlekedési Minisztérium nyilatkozatából, amely szerint a 2024-es sztrádadíjakat az augusztusi infláció mértéke szabja meg – írja az autopalyamatrica.hu.
A szakportál az augusztusban várható pénzromlással, tehát 15 százalékos inflációval számolt, amikor az előrejelzését készítette. Ez alapján a 2024-es e-matricák várható árai a következőképpen alakulhatnak a D1 (személyautó) kategóriában:
a 10 napos matrica ára 5500 forintról 6330 forintra,
a havi 8900 Ft-ról 10 240 Ft-ra,
a vármegyei (éves) 5720 Ft-ról 6580 Ft-ra,
az éves (országos) 49 190 Ft-ról 56 570 Ft-ra emelkedhet,
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges
2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld
4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.