Hírek
2011. Szeptember 06. 14:17, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Sikeresen zárult a midibuszok tesztje a BKV-nál
A midibusz a BKV második budavári tesztjét is problémamentesen zárta. A jármű elődjéből már több mint kétszáz darab közlekedik Európa nagyvárosaiban.
Mostani midibusz típusát a Rába Jármű Kft. a Molitus Kft-vel és a Webasto Hungária Kft-vel közösen fejlesztette ki, támaszodva az Ikarus által is fémjelzett tradicionális magyar járműipari tapasztalatokra. A jármű ergonómiai, biztonsági és kényelmi szempontból is megfelel az európai tömegközlekedés követelményeinek, valamint eleget tesz a legszigorúbb környezetvédelmi előírásoknak is.
A hazai igényekre, a BKV korábbi, eredménytelennek minősített tenderére kifejlesztett új S91 járműveket a Rába a nemzetközi piacon, Norvégiában sikeresen értékesítette. A midibusz az elmúlt hetekben problémamentesen zárta újabb, 6 hetes tesztperiódusát a BKV-nál, a várbusz útvonalán. A teszt sikere ismét bizonyította, a magyar konzorcium munkája révén olyan európai színvonalú jármű született, melynek szerepe lehet a magyarországi tömegközlekedési eszközpark megújításában. További tradicionális magyar cégek bevonásán keresztül pedig lehetővé válik a gyártás során a maximalizált hazai tartalom elérése.
„A busz piac stratégiai területet jelent számunkra, termékfejlesztéseink egyik célja, hogy megerősítsük pozíciónkat ebben a fontos és hagyományos szegmensben”- emelte ki Pintér István a Rába Nyrt. vezérigazgatója. „A kedvező piaci visszajelzések bizonyítják, a konzorcium sikeres együttműködése révén az európai előírásoknak maradéktalanul eleget tevő termék született, mely a tartós és gazdaságos üzemeltetési elvárásoknak is képes megfelelni.”
Az S91 midibusz ergonómiai, biztonsági és kényelmi szempontból is megfelel az európai tömegközlekedés követelményeinek, valamint eleget tesz a legszigorúbb környezetvédelmi előírásoknak is. A jármű 115 kW-os motorja Euro5-ös minősítésű, bio-hajtóanyaggal is üzemeltethető. Az elektronikus adatfeldolgozás révén az üzemeltetési hatékonyság is optimalizálható.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

