Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2022. Március 23. 12:04, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Saját magát buktatta le, lopást jelentett, végül őt vitték el

Saját magát buktatta le, lopást jelentett, végül őt vitték el

Lopás miatt hívott rendőrt egy férfi belvárosi lakásába, ahonnan kábítószer-kereskedelem gyanúja miatt vitték el.

Egy 21 éves férfi március 19-én reggel rendőri intézkedést kért, mert egy szexuális szolgáltatást kínáló weboldalról az otthonába invitált nő és vele érkező társa meglopták őt – állítása szerint, amíg kiment a szobából, addig pénztárcájából eltűnt 160 ezer forint – közölte a rendőrség.

A rendőrök nemcsak a bejelentőt és a két nőt, hanem jelentős mennyiségű kábítószergyanús anyagokat is találtak a lakásban. A jelenlévők mindannyian beismerték, hogy nem sokkal korábban kábítószert fogyasztottak - ezt a tényt gyorsteszt is igazolta.

A lakásban tartott kutatás során többek között digitális mérleget, simítózáras tasakokat, valamint kiporciózva összesen bruttó 46 gramm növényi törmeléket (feltehetően marihuánát) és bruttó 26 gramm fehér színű kábítószergyanús anyagot foglaltak le. A lefoglalt anyagokat az eljárás során szakértő bevonásával vizsgálják.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság V. Kerületi Rendőrkapitányságának nyomozói a 21 éves és 25 éves nőt lopás, illetve kábítószer birtoklása vétség miatt hallgatták ki gyanúsítottként. A drogfogyasztást mindkettejük elismerte, a lopást viszont tagadták.

Sz. Tibort kábítószer-kereskedelem bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki, érdemi vallomást nem tett. A nyomozók a férfit őrizetbe vették és előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására; a két nő szabadlábon védekezhet.

Címkék: drog, kábítószer, lopás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.