Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2013. Szeptember 08. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Rezsicsökkentés - Rogán: tervben van a közműszolgáltatások nonprofittá alakítása

Rezsicsökkentés - Rogán: tervben van a közműszolgáltatások nonprofittá alakítása

A monopol-közműszolgáltatások nonprofittá alakítását tervezi a Fidesz. Erről Rogán Antal, a kormánypárt parlamenti frakcióvezetője beszélt a Hír TV szombaton sugárzott, P8 című műsorában.

A politikus azt mondta, a rezsicsökkentésnek bizonyos értelemben nincs vége, mert "abban gondolkodunk, hogy kell egy olyan törvényt alkotni, amelyik a közműszolgáltatásokat Magyarországon egy rendszerbe fogja". E rendszer lényege pedig az lenne - folytatta -, hogy a monopol-közműszolgáltatásoknál nem lehetne tetemes profitot realizálni, hanem nonprofitnak kellene lenniük, vagyis a keletkező nyereséget vissza kellene fordítani például a szolgáltatás színvonalának emelésébe.
Rogán Antal hozzátette, szerinte ennek sem fognak örülni az érintett külföldi cégek, holott az országnak egyértelműen ez az érdeke, mert "az emberek nem akarnak több szemétszállítási díjat, vízdíjat, villamosenergia-árat vagy éppen fűtési költséget fizetni, mint ami indokolt".
A közműszolgáltatások nonprofittá alakítása már tavaly is szóba került. Orbán Viktor miniszterelnök például a 2012-es nagyköveti értekezleten arról beszélt, nagy vitára számít Brüsszellel amiatt, hogy nonprofittá alakítaná a kormány a rezsiszolgáltatásokat.

Címkék: Pártok-Fidesz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.