Hírek
2011. Szeptember 04. 07:19, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Rengett a föld Pakson

Erős hanghatással járó, ám kis intenzitású földrengést észleltek szombaton Paks közelében - közölte a Magyar Tudományos Akadémia szeizmológiai főosztálya.
Az erőműben nem, Németkéren azonban néhányan érezték a Richter-skála szerinti 2,8-as erősségű rengést.
A földmozgás szombat délelőtt, Pakstól mintegy 8-10 kilométerre történt, fészke pedig 10 kilométeres mélységben lehetett- közölte a hirado.hu. Tolna megyei katasztrófavédelem tájékoztatása szerint Paksról nem érkezett jelzés, a város melletti Németkér lakói azonban hallották és érezték is a jelenséget: a helyi független polgármester, Horváthné Gál Erika szerint többen robbanásszerű hangot hallottak, majd rövid időre mozgásba jöttek a kis üvegtárgyak, s rezegni kezdtek az ablakok is. A rengés alacsony amplitúdójúnak számít – a 2,8-as szintet sok esetben csak az állatok veszik észre, az emberek nem.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség /archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld
Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat
Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában