Hírek
2022. Június 15. 19:01, szerda |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Rekord arányban választják az otthoni iskoláztatást a spanyolajkú amerikaiak
Rekord arányban választják az otthoni iskoláztatást a spanyolajkú amerikai szülők a két évig tartó koronavírus-járvány során alkalmazott vegyes oktatási rend,
vagyis az iskolai jelenléti és az otthoni online oktatás gyakori cserélgetése miatti nehézségek okán - számolt be a The New York Sun című amerikai lap hírportálja kedden.
A jobboldali-konzervatív amerikai lap tudósítása szerint az amerikai népszámlálási hivatal (Census Bureau) legfrissebb adatai arról tanúskodnak, hogy az Egyesült Államokban otthon iskoláztatott gyermekek mintegy egynegyede spanyolajkú amerikai, és a spanyolajkú családok 18,2 százaléka az otthoni iskoláztatást választotta. Ez komoly növekedést jelent még a hat évvel ezelőtti 3,5 százalékos arányhoz képest is.
Az adatok szerint a gyakran csak néhány éves iskolai oktatási háttérrel rendelkező, vagyis alacsonyan iskolázott, első generációs bevándorló szülők teszik ki ennek a gyorsan növekvő demográfiai csoportnak a nagy részét.
"Nagyon sokan közülük nem az otthoni iskoláztatást választó hagyományos amerikai társadalmi réteghez tartoznak: ezek alacsony jövedelmű, bevándorló hátterű emberek" - magyarázta Lance Izumi, a Pacific Research Institute (PRI) kutatóintézet közoktatásért felelős vezető igazgatója. "Ez bizonyos értelemben lerombolja azt az amerikai mítoszt vagy legendát, hogy az otthoni iskoláztatás leginkább a középosztálybeli, fehér amerikaiakból álló társadalmi rétegre jellemző jelenség" - fogalmazott Izumi.
Izumi az otthoni iskoláztatásnak a spanyolajkú amerikaiak körében megnövekedett népszerűségéről szóló, nemrég kiadott könyvében a jelenséget a koronavírus-járvány során többször bezárt amerikai iskolákkal hozza összefüggésbe, mivel szerinte a pandémia idején azok a tankerületek jártak a legrosszabbul, ahol alacsony jövedelmű családok élnek.
A pandémia idején bevezetett, vegyes rendszerű oktatás ezeknek a családoknak sok nehézséget okozott: az angol nyelvet rosszul beszélő, többnyire alacsony jövedelmű szülőknek magántanárt, iskolai korrepetitort vagy online programokat kellett találniuk alternatívaként az iskolák bezárása idején.
A kutatóintézet igazgatója arra nem tért ki, hogy vajon a szerény jövedelmű és alkalmasint angolul nem túl jól beszélő spanyolajkú amerikaiak miért vélik úgy, hogy ők, otthon jobban taníthatják gyermekeiket, mint a professzionális tanárok az iskolákban.
Az úgynevezett fehér középosztály családjaiban főként ideológiai okok és az oktatás színvonala miatti elégedetlenség okán tanítják otthon a gyermekeket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet
Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.
2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld
Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel
Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.

