Városlista
2025. június 8, vasárnap - Medárd

Hírek

2021. Augusztus 28. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Rajtaütöttek a migránsokkal telezsúfolt teherautón

Rajtaütöttek a migránsokkal telezsúfolt teherautón

Embercsempészés gyanúja miatt indul eljárás az ellen az 49 éves szlovák sofőr ellen, aki 18 embernek nyújtott segítséget az országhatár illegális átlépésében.

A Nemzeti Nyomozó Iroda Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály Székesfehérvári Osztályának jelzése alapján a Készenléti Rendőrség munkatársai a Pest megyei rendőrökkel közösen 2021. augusztus 27-én 9 óra körül az M5 autópálya inárcsi pihenőjénél vezettek ki egy szlovák honosságú tehergépkocsit. A járművet egy szlovák állampolgár vezette, a zárt raktérben 18 külföldi tartózkodott - közölte a rendőrség.

A magukat szír állampolgárnak valló férfiak magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták hitelt érdemlően igazolni, a rendőrök a sofőrrel együtt elfogták és előállítják őket.

Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.