Városlista
2025. július 23, szerda - Lenke

Hírek

2019. Május 21. 16:01, kedd | Belföld
Forrás: mti/Fotó:facebook.com/Plácido Domingo

Plácido Domingo koncertjével nyitják meg a szegedi a Szent Gellért Fórumot

Plácido Domingo koncertjével nyitják meg a szegedi a Szent Gellért Fórumot

A világszerte ünnepelt énekes, Plácido Domingo koncertjével nyitják meg augusztus 28-án Szeged új ifjúsági és sportcentrumát, a Szent Gellért Fórumot - tájékoztatták a szervezők kedden az MTI-t.

Plácido Domingo, napjaink legnépszerűbb operaművésze az elmúlt években szinte minden énekesi rekordot megdöntött. Repertoárján 151 szerep van, több mint bármelyik tenornak valaha a zene történetében és előadásainak száma elérte a négyezret - olvasható a közleményben.

Már 1999-ben túlszárnyalta Caruso rekordját, aki 17 alkalommal nyitotta meg a New York-i Metropolitan Opera évadát, Plácido Domingo napjainkig 21 színházi premiert énekelt a világhírű dalszínházban. Több tízmilliós rajongótáborát, a földrészeken átívelő népszerűségét legfőképpen különleges hangjának, szuggesztivitásnak és széleskörű zenei repertoárjának köszönheti.

Az összegzés felidézi, hogy 2017-ben a világhírű művész több évtizedes kimagasló, határokon átívelő művészi munkája és humanitárius tevékenységei előtt tisztelegve barátai New Yorkban meglapították a Plácido Domingo Classics fesztivált, amelynek rendezési jogát elsőként Magyarország kapta meg. Az idén harmadik alkalommal megszervezett fesztivál kiemelt programjait - a Szeged-Csanádi Egyházmegye meghívására és partnerségével - augusztus 25. és 28. között Szegeden tartják.

Plácido Domingo augusztus 28-i estjének vendége Ana María Martínez Grammy-díjas szoprándíva lesz, a koncert állandó közreműködőjét, a MÁV Szimfonikus Zenekart Eugene Kohn dirigálja.

Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspök kifejtette: jelentős belföldi és külföldi érdeklődés előzi meg az egyházmegye alapításának millenniuma alkalmából rendezendő ünnepségsorozatot, csakúgy, mint a szegedi ifjúsági centrum átadását. Hosszú előkészítő munka eredménye, hogy idén az egyházmegye adhat otthont a Plácido Domingo Classics fesztiválnak és a legendás operasztár koncertjével nyithatja meg a Szent Gellért Fórum kapuit.

A kiemelt kormányzati támogatással épülő létesítmény az egyházmegye által ellátott, mintegy négyezer állami gondoskodásban élő gyermek és fiatal, továbbá a saját fenntartású köznevelési intézményeiben tanuló több ezer diák szabadidős, kulturális, családi és sportrendezvényeinek ad otthont. A modern sportlétesítmény a Szeged-Grosics Akadémia felnőtt- és korosztályos labdarúgó csapatainak felkészülését és versenyzési lehetőségét is biztosítja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld

Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat

Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában