Hírek
2017. November 22. 13:40, szerda |
Életmód
Forrás: mti
Ötvennél is több szívátültetést végeznek évente Magyarországon

Ötvennél is több szívátültetést végeznek évente Magyarországon - közölte a Semmelweis Egyetem klinikai rektorhelyettese az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában.
Merkely Béla azt mondta, hogy klinikája világviszonylatban az első tíz között van e téren.
Mérföldkőnek nevezte, hogy elvégezték az ötszázadik magyar szívtranszplantációt. A műtéttel egy 24 éves férfi életét mentették meg, akinek állapota nagyon gyorsan romlott.
Hangsúlyozta, hogy a beavatkozás utáni huszonnégy óra a legkritikusabb. Egy év elteltével már stabilizálódni szokott a páciensek állapota, azonban őket életük végéig kissé másképpen kell kezelni betegségek esetén, mint a meg nem műtött embereket - mondta Merkely Béla.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 22. 07:05, szerda | Életmód
Magyarország újabb kutatóűrhajóst küld a Nemzetközi Űrállomásra
Cserényi Gyula személyében Magyarország újabb kutatóűrhajóst tervez küldeni a Nemzetközi Űrállomásra, miután hazánk már az előző misszióból is igen sokat profitált gazdaságilag
2025. Október 21. 07:25, kedd | Életmód
Csaknem hétszázezer személyautó cserélt gazdát az első három negyedévben
2025. Október 18. 08:09, szombat | Életmód
Az egy éve elhunyt Kozma Imre atyára emlékezik pénteken a Magyar Máltai Szeretetszolgálat
Egy évvel ezelőtt, október 17-én hunyt el Kozma Imre atya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnöke, a Betegápoló Irgalmasrend magyarországi tartományának korábbi delegátusa.
2025. Október 17. 07:05, péntek | Életmód
Szallas.hu: minden harmadik foglalás wellnessre szól az október 23-i hosszú hétvégén
Az október 23-i hosszú hétvégén minden harmadik foglalás wellnessre szól, Eger, Budapest, Miskolc, Gyula és Hajdúszoboszló a legnépszerűbb úti cél a Szallas.hu foglalási adatai alapján.