Hírek
2015. Január 26. 12:53, hétfő |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Gergely András
Őrzők és újítók
„A nemzeti kultúra milliónyi ember egyezsége arról, hogyan értelmezzük, írjuk és mutatjuk be egymásnak a magyar valóságot."
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár csütörtökön, a magyar kultúra napján a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeumban átadta a Márai Sándor- és Csokonai Vitéz Mihály-díjakat, valamint Könyvtári Minőségi Díjat.
Minőségi Katona
Könyvtári Minőségi Díjat kapott a Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár kiemelkedő színvonalú innovatív szolgáltatásai, szakmai tevékenysége elismeréseként. A díjat a könyvtár nevébenRamháb Mária igazgató vette át.
Márai Sándor-díjat vehetett át Tompa Andrea, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem adjunktusa, a Színház című folyóirat szerkesztője a 20. századi kisebbségi lét kérdéseinek újszerű és hiteles prózai ábrázolásáért. Folytatás...
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
2025. December 10. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország az ukrajnai háború lezárását követő új világgazdasági korszakra készül
2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld
Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak
A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
