Hírek
2018. Február 08. 07:21, csütörtök |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Orosz hackerek 2016-ban valóban behatoltak az amerikai választási rendszer számítógépeibe

Orosz hackerek valóban behatoltak az amerikai választási rendszer számítógépeibe a 2016-os elnökválasztás idején - állította a belbiztonsági minisztérium kiberbiztonságért felelős vezetője egy televíziós interjúban.
Jeanette Manfra az NBC televízió szerda esti híradójának adott exkluzív interjújában jelentette be, hogy az amerikai szakemberek már a 2016-os elnökválasztást megelőzően észlelték orosz hackerek kísérleteit.
Manfra hangsúlyozta, hogy titkosított információkról nem beszélhet a nyilvánosság előtt, de leszögezte: "2016-ban huszonegy szövetségi állam rendszerében észleltünk célzott számítógépes támadásokat, de ezek közül nagyon kevés volt a sikerrel is járó behatolás". Az NBC riporternőjének kérdésére a tisztségviselő megerősítette: a számítógépes támadások hátterében nem egyszerűen hackerek álltak, hanem az orosz kormányzat.
Az NBC riportere utalt arra, hogy a televízió 2016 szeptemberében már riportban számolt be arról, hogy több mint 20 tagállamot támadtak meg hackerek. Ugyanakkor, meg nem nevezett amerikai tisztségviselőkre hivatkozva a televízió riportere leszögezte: a számítógépes regisztrációs rendszerek működését a hackereknek egyáltalán nem sikerült befolyásolniuk.
Szerdán az amerikai AP hírügynökség közölt terjedelmes riportot arról, hogy orosz hackereknek - kihasználva az amerikai kibervédelem gyöngeségeit - csaknem sikerült eltulajdonítaniuk amerikai titkos védelmi technológiákra vonatkozó adatokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.