Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2021. Október 05. 08:00, kedd | Belföld
Forrás: MTI/Illusztráció: MTI Fotó: Máthé Zoltán

Online is követni lehet az aradi vértanúk központi megemlékezést

Online is követni lehet az aradi vértanúk központi megemlékezést

Online is követni lehet szerdán, az aradi vértanúk emléknapján a Fiumei úti sírkertben tartandó központi megemlékezést.

A Nemzeti ünnepek és emléknapok Facebook-oldal hétfőn közölte, hogy oldalukon 10 órától élőben közvetítik a fővárosi Fiumei úti sírkertben zajló megemlékezést. "Emlékezzünk együtt hőseinkre, az aradi tizenhármakra!" - tették hozzá.

A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkárság az MTI-vel azt közölte: a központi megemlékezés szerda reggel - a hagyományoknak megfelelően - az Országház előtt kezdődik. A Kossuth Lajos téren reggel 8 órakor felvonják, majd félárbócra engedik Magyarország nemzeti lobogóját.

A Fiumei úti sírkertben, a Batthyány-mauzóleumnál 10 órakor kezdődik a megemlékezés, amelyen Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára mond beszédet.

A kormány 2001-ben nyilvánította a magyar nemzet gyásznapjává október 6-át, amikor az 1848-49-es forradalom és szabadságharc leverése után Aradon kivégzett 13 vértanúra, valamint az aznap Pesten kivégzett gróf Batthyány Lajosra, Magyarország első független, felelős kormányának vezetőjére emlékeznek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.