Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2018. Február 07. 19:46, szerda | Belföld
Forrás: mti

Nyomozás indult a szerda hajnali metróbaleset miatt

Nyomozás indult a szerda hajnali metróbaleset miatt

Gyanúsítottként hallgattak ki két embert az Astoria és a Blaha Lujza tér között szerda hajnalban történt metróbaleset miatt indult nyomozás során - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a honlapján.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) tájékoztatása szerint az NFM Közlekedésbiztonsági Szervezet szakmai vizsgálatot indított a baleset okainak és körülményeinek feltárására.

A BRFK délelőtti közleményében azt írta, hogy a körülbelül hajnali 2 órakor történt balesetben két műszaki szerelvény ütközött össze a 2-es metró vonalán, az Astoria felől a Blaha Lujza tér felé vezető oldalon. Egy ember könnyű sérülést szenvedett.

A baleset körülményei és a személyi felelősség tisztázásáért a BRFK vasúti közlekedés veszélyeztetése miatt indított nyomozást, és két embert előállított - tették hozzá.

Este a police.hu oldalon azt írták, hogy a büntetőeljárásban két embert gyanúsítottként hallgattak ki.

A BKV Zrt. korábban azt közölte, hogy a balesetben a szolgálati vonatok összekoccantak és a pótkocsik kisiklottak. Ők azt írták, hogy senki nem sérült meg.

A forgalom már újraindult a vonalon.

Az NFM az MTI megkeresésére közölte: az NFM Közlekedésbiztonsági Szervezet a baleset okainak és körülményeinek feltárására független szakmai vizsgálatot indított, amely a jogszabályok szerint nem irányulhat a vétkesség vagy felelősség megállapítására. A tárca hangsúlyozta, hogy a vizsgálat célja a hasonló ütközések jövőbeni bekövetkezésének megelőzése.

Fotó: illusztráció

Címkék: baleset, metró, nyomozás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén