Hírek
2021. Október 01. 08:58, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
Nyolcvanezer forint lesz a nyugdíjprémium

Nyolcvanezer forint lesz a nyugdíjprémium, amelyet novemberben fizetnek ki az érintetteknek - jelentette be a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Orbán Viktor kiemelte: 435 ezer ember a nyugdíjtörvény miatt ennél kevesebbet kapott volna, de a gazdaság teljesítményének köszönhetően a kormány mindenkinek ki tudja fizetni egységesen a 80 ezer forintos összeget.
Mivel az infláció magasabb az év elején vártnál, és az infláció kompenzálásának csak a felét adták oda július elsejéig az időseknek, most az év második felére eső, a várakozásnál magasabb infláció miatt is korrigálni kell a nyugdíjakat - tette hozzá a kormányfő.
Közölte: ezért "szép számmal" lesznek olyan nyugdíjasok, akik a 80 ezer forintos nyugdíjprémiumon felül a korrekcióval együtt százezer forint körüli egyszeri kiegészítést is kaphatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld
Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását
A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.
2025. Július 25. 07:44, péntek | Belföld
AM: komplex támogatási program segíti a ragadós száj- és körömfájás sújtotta állattartó telepeket
2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld
Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet
Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.
2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld
Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe
Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.