Hírek
2025. Június 09. 08:09, hétfő |
Sport
Forrás: MTI
Nemzetek Ligája - Portugáliáé a trófea

A portugál válogatott 2-2-es döntetlen után tizenegyesekkel legyőzte vasárnap az Európa-bajnok és címvédő spanyol csapatot a Nemzetek Ligája müncheni döntőjében, így elsőként tudott másodjára diadalmaskodni a negyedik alkalommal kiírt sorozatban.
Kezdetben a spanyolok veszélyesebben futballoztak, először az első félidő derekához közeledve szereztek vezetést. A rivális ugyan öt perccel később még egyenlített, de a szünet előtt ismét előnybe került Luis de la Fuente szövetségi kapitány együttese.
A második játékrészre visszavett a tempóból a spanyol csapat, ez pedig megbosszulta magát, mert a szeptembertől a magyarokkal azonos világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő portugálok váratlanul egyenlítettek a negyvenéves Cristiano Ronaldo révén, aki 221. válogatott meccsén a 138. találatát szerezte, mindkettő világcsúcsnak számít. A legendás támadó a hosszabbításban már nem segíthetett a csapatának, mert a rendes játékidő vége előtt sérülés miatt lecserélték.
A ráadásban nem született gól, ezért a tizenegyesek döntöttek, az idegek csatáját pedig Alvaro Morata hibája döntötte el, így Portugália 2019 után másodszor lett a Nemzetek Ligája legjobbja.
Nemzetek Ligája, döntő:
Portugália-Spanyolország 2-2 (1-2, 2-2, 2-2) - 11-esekkel: 5-3
gól: Mendes (26.), Ronaldo (61.), illetve Zubimendi (21.), Oyarzabal (45.)
Korábban:
bronzmérkőzés:
Franciaország-Németország 2-0 (1-0)
gól: Mbappé (45.), Olise (84.)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:43, péntek | Sport
Vizes vb - Ezüstérmes a férfi vízilabda-válogatott
A magyar férfi vízilabda-válogatott ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, amelynek csütörtöki döntőjében 15-13-as vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól.
2025. Július 24. 16:03, csütörtök | Sport
Vida Beni: Abszolút győzelem!
Beni élménybeszámolója a Pannónia Ring-i Histo Cup versenyről, amit megnyert!
2025. Július 24. 07:26, csütörtök | Sport
Ezüstérmes a női vízilabda-válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, amelynek szerdai döntőjében 12-9-es vereséget szenvedett a görög csapattól.
2025. Július 23. 07:29, szerda | Sport
BL-selejtező - Örményországban egygólos győzelemmel rajtolt az FTC
A Ferencváros kedden győzelemmel kezdte meg szereplését a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében: a második forduló első felvonásán hátrányból fordítva 2-1-re nyert az örmény Noah vendégeként.