Hírek
2020. Április 05. 17:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Négynapos üléssel folytatja munkáját a parlament
Négynapos üléssel folytatja munkáját az Országgyűlés a következő két hétben.
A képviselők hétfőn szavazhatnak a származási hely lakcímkártyára történő felvezetéséről, míg kedden és szerdán összesen tizenegy előterjesztést tárgyalnak.
A házelnök - a parlament honlapján elérhető - napirendi javaslata alapján az ülés hétfőn 13 órakor kezdődik. Két, a közelmúltban elhunyt korábbi szocialista képviselőről, Csákabonyi Balázsról és Fazakas Szabolcsról emlékeznek meg, majd a napirend előtti felszólalások következnek.
A határozathozatalok ideje alatt várható döntés arról a kormánypárti előterjesztésről, amely a származási helyet is feltüntetné a lakcímkártyákon.
A parlamentnek egy kormánypárti és egy ellenzéki mentelmi ügyben is döntenie kell. Boldog István (Fidesz) mentelmi jogának felfüggesztését uniós pályázatok jogellenes befolyásolásának gyanúja miatt indítványozta a legfőbb ügyész, míg a jobbikos Kálló Gergely mentelmi jogáról egy rongálás miatt folyamatban lévő nyomozás miatt kell dönteni.
A szavazások után az azonnali kérdésekre és a kérdésekre is két-két óra áll rendelkezésre.
Kedden öt javaslat tárgyalása kerül napirendre: a büntetőeljárásról szól törvény módosítása, az egyházak szociális és gyermekvédelmi ellátások területén betöltött szerepének erősítése, valamint a területfejlesztésről szóló jogszabály változtatása.
Szerdán további hat általános vitát tartanak. Szó lesz a Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszának fejlesztéséről, valamint hat felsőoktatási intézmény alapítványi formára történő átállásáról.
Az Országgyűlés ülése húsvét után, április 14-én, kedden érhet véget. A képviselők ekkor azonnali kérdéseket és kérdéseket tehetnek fel a kormány tagjainak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
2025. December 10. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország az ukrajnai háború lezárását követő új világgazdasági korszakra készül
2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld
Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak
A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
