Városlista
2025. április 16, szerda - Csongor

Hírek

2019. Március 21. 07:38, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Négy településen tartanak időközi választást vasárnap

Négy településen tartanak időközi választást vasárnap

Négy településen tartanak időközi önkormányzati választást vasárnap: Száron és Romonyán polgármestert, Püspökladányban egyéni választókerületi képviselőket választanak, Tóthszentmártonban pedig nemzetiségi képviselőket.

A Fejér megyei Száron azért kell időközi választást tartani, mert a községet 2010 óta irányító polgármester, Moharos Péter (független) magánéleti okokra hivatkozva december elsején lemondott posztjáról. A polgármesteri tisztségért két jelölt indul: Mecséri Mónika (független) és Németh Norbert (Fidesz-KDNP). A választói névjegyzékben 1335-en szerepelnek.

A Baranya megyei Romonyán azért rendeznek időközi választást, mert a Pécshez közeli község vezetője, Herman József (független) decemberben elhunyt. A településvezetői tisztségért négy független jelölt - Schönberger Pál Mihály, Radó Nándorné, Keszler Attila és Miklós Dezső László - indul. A választói névjegyzékben 431-en szerepelnek.

A Hajdú-Bihar megyei Püspökladányban két egyéni választókerületben - az 5-ösben és a 7-esben - tartanak időközi választást, miután mindkét választókerület képviselője lemondott tisztségéről. Az 5-ös választókerületben hat, a 7-es választókerületben három független jelölt indul, a két névjegyzékben mintegy háromezer választópolgár szerepel.

A Zala megyei Tótszentmártonban két horvát települési nemzetiségi önkormányzati képviselőt választanak, miután a képviselők száma a szükséges létszám alá csökkent. A voksoláson két jelölt indul, a választói névjegyzékben 133-an szerepelnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 07:34, kedd | Belföld

Duna House: márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon

Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.

2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld

Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben

Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.

2025. Április 15. 07:28, kedd | Belföld

OGY - Elfogadták az alaptörvény tizenötödik módosítását

Elfogadta Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn.

2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld

Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni

A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.