Városlista
2026. január 13, kedd - Veronika

Hírek

2025. Január 03. 10:13, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Nagy Márton: 2025 a családok és a vállalkozások éve

Nagy Márton: 2025 a családok és a vállalkozások éve

2025 a családok és a vállalkozások éve, a kormány 2025-ben is azon dolgozik, hogy minden család és minden vállalkozás újabb lépést tehessen előre

- mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a kormány Facebook-oldalán csütörtökön közzétett videóban.

Hozzátette: azért dolgoznak, hogy a gazdaság jobban teljesítsen, így a családok több pénzből tudjanak gazdálkodni. Gazdasági fordulatra van szükség, és ehhez kiváló új gazdaságpolitikai tervük van. Az új gazdaságpolitikai akcióterv keretében a kormány 21 intézkedésről döntött, ami növeli a családok jövedelmét, segíti a fiatalokat abban, hogy könnyebben jussanak lakáshoz, és támogatja a magyar kkv-k méretugrását, a termelékenységük növelését - mondta.

Az akcióterv összességében 4000 milliárd forintot juttat a családoknak és a vállalkozásoknak. Ebből a pénzből megduplázzák a családi adókedvezményt, elindítják a munkáshitelt és a vidéki otthonfelújítási programot, továbbá támogatják a vállalkozások beruházásait, a gazdaság erőre kap - közölte.

Nagy Márton kitért arra, hogy az inflációt leküzdötték, a bérek dinamikusan nőnek, így egyre több pénz marad a családoknál. Ez idén sem lesz másképp. A 21 pont végrehajtása mellett a gazdaság teljesítményét ugyancsak segítheti a számos gigaberuházás befejezése. Hatalmas gyárakat fognak megnyitni, mint a BMW, a CATL vagy a BYD gyárai.

"Együtt meg tudjuk csinálni. Ennek szellemében kívánok békét és sikeres évet minden családnak és vállalkozásnak! "- fogalmazott Nagy Márton.

Címkék: gazdaság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld

Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is

Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is

2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld

2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus

A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót

2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld

Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet

A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át