Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2012. Július 03. 11:42, kedd | Belföld
Forrás: MTI

MSZP: káosz van a betegellátásban

MSZP: káosz van a betegellátásban

Az MSZP fővárosi frakciója katasztrofálisnak tartja az új betegbeutalási rendszert, hiányolja az átmenetet, és kifogásolja a munka törvénykönyvének az egészségügyi dolgozókra vonatkozó részeit.

Havas Szófia, az ellenzéki párt fővárosi képviselője keddi sajtótájékoztatóján bírálta, hogy a változás értelmében bizonyos betegség esetén a szegedi egyetem klinikájának csaknem a teljes lakosságot el kellene látnia, a honvédkórház 90 ágyas, baleseti sérülteket ellátó osztályához pedig mintegy 3 millió lakos tartozik. A szocialista politikus kifogásolta, hogy több vidéki településről 60-200 kilométert kell utazni az ellátásért, sőt bizonyos esetekben a főváros II. kerületéből is vidékre kell utazni, holott Budapesten a teljes ellátási vertikum rendelkezésre áll. Az MSZP fővárosi képviselője szólt arról is, a munka törvénykönyve a katasztrófatörvénnyel együtt lehetővé teszi, hogy a közalkalmazott orvosokat az ország bármely pontjára vezényelhessék, emellett pedig heti egy, térítés nélküli ügyeletet is vállalniuk kell. Bírálta azt is, hogy csökkent az egészségügyi dolgozók szabadsága, és visszavonták a veszélyességi pótlékokat. Horváth Csaba, az MSZP alelnöke, a párt fővárosi képviselőcsoportjának vezetője közölte: a kormány felszámolás alatt álló "melléküzemágnak" tekinti az egészségügyet, s nem az ágazatot, hanem a vagyonát, az ingatlanjait tartják értéknek. A szocialista politikus álláspontja szerint képtelenek voltak megoldani az átmenetet, így mintegy százezren keresték saját orvosaikat az új adatbázisban.

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.