Hírek
2021. Május 18. 08:37, kedd |
Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Moszkva jövőre újabb női űrhajóst küld a Nemzetközi Űrállomásra

Anna Kikina személyében Oroszország 2022 őszén ismét női kozmonautát küld a Nemzetközi Űrállomásra - jelentette az Interfax hírügynökség a Gagarin Űrhajósfelkészítő Központ honlapján hétfőn közölt anyagokra hivatkozva.
A 36 éves, mérnöki végzettségű Kikina az orosz űrhajóscsapat egyetlen női tagja. Ő lesz az ötödik orosz nő a világűrben Valentyina Tyereskova, Szvetlana Szavickaja, Jelena Kondakova és Jelena Szerova után. Női kozmonauta a legutóbb 2014-2015-ben vett részt űrrepülésen.
Korábban a Roszkoszmosz orosz állami űrvállalat több nőt akart bevonni a kozmonauták közé, de a válogatás után végül csupán egyetlen jelöltet erősített meg.
A Nemzetközi Űrállomásra induló 67. expedíció jövő tavasszal Oleg Artyemjevből, Gyenyisz Matvejevből és Szergej Korszakovból áll majd. Az ősszel induló, 68-ik expedíció tagja Szergej Prokopjev, Anna Kikina és Dmitrij Petyelin lesz, az űrállomásra induló 69-ik csapatban pedig Oleg Kononyenko, Nyikolaj Csub és Andrej Fegyajev kap majd helyet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.