Hírek
2025. Június 14. 09:07, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
A közleményben hangsúlyozták, az MKIF Zrt. a magyar állammal kötött szerződése, és egy elfogadott ütemterv szerint végzi a közlekedésbiztonsági és balesetmegelőzési burkolatcseréket országszerte.
A koncesszióba adó magyar állammal egyeztetve, az Építési és Közlekedési Minisztérium engedélyt adott arra, hogy az M7 autópálya M0 és Balatonvilágos közötti szakaszán az elfogadott ütemtervtől eltérjenek. Eszerint az említett szakaszon a Budapest felé tartó oldalon a még folyamatban lévő felújításokat a lehető leghamarabb befejezik, de ezután új terelések és így új munkavégzések augusztus 31-ig nem lesznek.
Felidézték, az elmúlt két év gyakorlatához hasonlóan idén is úgy készültek, hogy az M0 és Balatonvilágos között a vakáció ideje alatt az M7-en a Balaton irányába nem lesznek előre tervezett felújítási munkák.
Kiemelték, a feladatok átütemezése után most annyi módosítás történt, hogy a Budapest felé tartó oldalon - a jelenleg még zajló felújítások befejezése után - nem lesznek előre tervezett burkolatcserék. Ez az átütemezés a velencei gyalogos és kerékpáros híd munkáit is érinti. Az M7 autópálya a nyári időszakokban erősen terhelt, kifejezetten a hétvégi csúcsidőszakokban.
Ünnepi hétvégéken, mint amilyen a legutóbbi pünkösdi hétvége volt, egy átlagos tavaszi, nyári hétvégéhez képest duplájára emelkedik az átlagos forgalom, időnként a járművek száma háromszorosára is nő bizonyos szakaszokon.
A legforgalmasabb autópálya szakaszokon, ahol a munkavégzés jellege engedi, a kétszer két sávon történő haladást a felújítások során végig biztosítják, az M7-es háromsávos szakaszán a Budapest felé tartó oldalon a felújítások során a terelések ellenére is rendelkezésre áll három sáv.
Az M7-es autópálya M0-Balatonvilágos közötti szakaszán az előre tervezett felújítások szeptember 1-től folytatódnak - tájékoztatott az MKIF.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

