Hírek
2015. Január 10. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Mit tegyünk tanúként, ha a gyanúsított fenyegetőzik? – Jogos kérdés

Kötelező-e tanúként megjelenni egy bírósági tárgyaláson, ha a gyanúsított fenyegeti a tanúkat? Mit lehet tenni ilyenkor? Erre válaszol az onlinejogsebesz.hu.
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Egy olyan problémával fordulnék Önökhöz, hogy 2 éve volt egy balesetünk ebből az ügyből most bírósági tárgyalás lesz közúti veszélyeztetés miatt. Engem és a páromat beidéztek tanúként, de félünk elmenni, mert a másik kocsi sofőrje (több másik ügy gyanúsítottja is) több esetben nem jelent meg a rendőrségen viszont várt minket a közelben, de mindig meg tudtunk lógni előle. A balesetkor üldözött minket ezután a mi kocsink totál kárra tört, szerencsére személyi sérülés nem történt, de az ütközés után is folytatta az üldözésünket, majd mikor leszorított az útról fenyegetőzött. Nem szeretnénk még egyszer ezt átélni, szeretném kérni a segítségüket, hogy kerülhetjük el a beidézést? Lehetünk-e különösen védett tanúk? És ha igen ezt hogyan és milyen formában kell kérvényeznünk? Válaszukat előre is köszönöm.
2014. 11. 19.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A tanúkénti idézésre sajnos meg kell jelenni a bíróságon, ez állampolgári kötelesség.
Kérhetik, hogy az adataikat a bíróság kezelje zártan, ennek akkor van értelme, ha a rendőrségen az adataik már nem kerültek bele a jegyzőkönyvekbe. Ezt a tárgyaláson, a kihallgatás kezdetekor teheti meg.
Célszerű lenne elmondani a bíróságon, hogy a vádlott korábban is már üldözte Önöket, a rendőrség után is várta, stb. Ezzel elkerülhető lenne, hogy ismét megtegye.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Váczi Péter
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld
Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap
Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.