Hírek
2019. Július 12. 08:53, péntek |
Belföld
Forrás: Kokes János, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: police.hu
Migránsokat csempésző magyar kamionsofőrt vett őrizetbe a cseh rendőrség
Őrizetbe vett a cseh rendőrség egy magyar kamionsofőrt, aki szerdán öt illegális bevándorlót vitt Prágába - közölte Eva Kropácová cseh rendőrségi szóvivő csütörtökön Prágában.
A cseh hatóságok szerint az öt férfi közül négy afgán, egy pedig iraki állampolgár. A rendőrség megállapította, hogy az öt migráns korábban már menedéket kért Görögországban, ezért az eljárás befejezése után kiutasítják őket Csehországból.
"A magyar kamionsofőrt a cseh rendőrség őrizetbe vette az államhatár engedély nélküli átlépése megszervezésének és annak lehetővé tételének gyanújával. Az érintett ezért akár két év szabadságvesztést is kaphat" - tudatta Kropácová.
A magyar kamion a cseh hatóságok szerint hivatalosan dinnyét szállított Prágába.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
