Városlista
2026. január 25, vasárnap - Pál

Hírek

2017. Szeptember 05. 05:01, kedd | Belföld
Forrás: hirado.hu/fotó: Forrás: Website Builder Expert

Mennyire célpontja Magyarország az internetes bűnözésnek?

Mennyire célpontja Magyarország az internetes bűnözésnek?

Közzétették a digitálisan leginkább veszélyeztetett európai országok listáját.

A Website Builder Expert (WBE) felmérése szerint sorrendben a 10 legveszélyeztetettebb európai ország:

1. Málta
2. Görögország
3. Románia
4. Szlovákia
5. Spanyolország
6. Litvánia
7. Ciprus
8. Portugália
9. Magyarország
10. Bulgária

A térképen a sötétebb tónusokkal jelzett országok jobban kitettek az internetes bűnözésnek.

Több tényezőt figyelembe véve, ideértve az előzetes tapasztalatokat az internetes bűnözés terén, a rosszindulatú szoftverek terjedési arányát, az internetes bűnözés megfékezését célzó kezdeményezésekben való részvételt, valamint az országok internethálózatának veszélyezettségét, az eredmények azt mutatják, hogy Málta az EU legveszélyeztetettebb országa az internetes bűnözést tekintve, 42 százalékos mutatóval.

A listát az internetes bűnözést tekintve a legbiztonságosabbnak nyilvánított Finnország zárja, csupán 29 százalékos veszélyeztetettségi mutatóval. Ez annak köszönhető, hogy az északi országban a legalacsonyabb az internetes bűnözés előfordulása Európa szinten, továbbá Finnország az egyik legfelkészültebb ország az internetes biztonságot tekintve, az EK után.

30 százalékos veszélyeztetettségi mutatóval Észtország felzárkózott Finnország mögött az internetes biztonságot tekintve, köszönhetően a hatóságok biztonsági stratégiájának, a törvényes kereteknek és a különböző szervezetek megfelelő reakcióinak a 2007-es országszintű internetes támadásokat követően.

Meglepetés, hogy az ibériai félsziget országai, Spanyolország és Portugália a legveszélyeztetettebb országok közé kerültek.

Forrás:

https://www.websitebuilderexpert.com/eu-cybercrime-risk/

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország

2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.

2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.