Hírek
2021. Szeptember 03. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Meleg, napsütéses idő várható a hétvégén

Meleg, napsütéses idő várható az ősz első hétvégéjén, néhol akár 27 Celsius-fokot is mérhetnek - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Pénteken a sok napsütést főleg a Dunától keletre zavarhatja az intenzívebb gomolyfelhő-képződés, de csapadék ott sem várható. A minimumok általában 7 és 14 fok között alakulnak, de hidegre hajlamos helyeken ennél jóval hűvösebb is lehet. A nappali maximumok 20 és 26 fok között alakulnak.
Szombaton és vasárnap reggel előfordulhatnak pára- és ködfoltok. A sok napsütés mellett szombaton lehet egy-egy zápor az északkeleti megyékben, vasárnap nem valószínű csapadék. Szombaton és vasárnap hajnalban is 7-15 fok közötti hőmérséklet várható. A csúcsértékek szombaton 22 és 27, vasárnap 20 és 25 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.