Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2017. December 27. 10:52, szerda | Belföld
Forrás: mti

Megkezdte a termelést a Mol legnagyobb északi-tengeri mezője

Megkezdte a termelést a Mol legnagyobb északi-tengeri mezője

A Mol december 23-án megkezdte a kőolajtermelést az Északi-tengeren található Catcher területen - tájékoztatta az olajipari vállalat közleményében az MTI-t szerdán.

A Catcher projektben a vállalat húsz százalékos részesedéssel rendelkezik; partnerei a Premier Oil, a Cairn és a Dyas.

A közlemény szerint a következő hónapokban a termelés várhatóan több fázisban növekszik majd, eleinte a Catcher mezőn, majd a Varadero és Burgman mezőkön.

A Catcher terület az Egyesült Királyság északi-tengeri részén fekszik, körülbelül 180 kilométerre Skócia északkeleti partjaitól.

A felszíni termelő-tároló egység építése Japánban kezdődött, a hajótest első acéllemezét 2015 januárjában vágták ki. A hajó idén augusztusban készült el, és ezt követően szállították az Északi-tengerre, ahol októberben telepítették.

A Mol-csoport jelenleg 8 országban végez kitermelési tevékenységet és 13 országban rendelkezik kutatási eszközökkel.

Fotó: illusztráció

Címkék: észak-tenger, mol, olaj

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén