Hírek
2020. Szeptember 05. 10:50, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt három beteg, 510-el nőtt az új koronavírus-fertőzöttek száma
Meghalt három krónikus beteg és 510-el nőtt az új koronavírus-fertőzöttek száma - közölte a koronavirus.gov.hu szombaton.
A kormányzati portálon azt írták: 7892-re nőtt a Magyarországon eddig azonosított fertőzöttek száma, az elhunytaké 624-re emelkedett. Az aktív fertőzöttek száma 3316, 3952-en gyógyultak meg a betegségből.
Az aktív fertőzöttek 43 százaléka, az elhunytak 59 százaléka, a gyógyultak 42 százaléka budapesti.
Kórházban 139 koronavírusos beteget ápolnak, közülük kilencen vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 16 438-an vannak, a mintavételek száma elérte a 460 235-öt.
Az adatokból látszik - írták -, hogy a fertőzöttek száma ismét emelkedik, ezért nagyon fontos továbbra is a fegyelmezettség, a beutazási korlátozások és az általános higiénés szabályok betartása. Jelezték, hogy a kormány a pénteki ülésén értékeli ismét a járványügyi helyzetet.
A közösségi terjedés megfékezése érdekében továbbra is kerülni kell azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, tartani kell a szociális távolságot, szükséges a gyakori és alapos kézmosás, a maszkviselés az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön - hívták fel a figyelmet.
A hatósági házi karantént szigorúan be kell tartani, és akinek tünetei vannak, az ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát - tették hozzá.
Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (3471) és Pest megyében (1147) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (498), Komárom-Esztergom (358), Zala (315), Hajdú-Bihar (282). A fertőzésben legkevésbé érintett megye Békés (34).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
