Hírek
2022. Január 20. 09:55, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt egy ember szén-monoxid-mérgezésben Pécsen
Szén-monoxid-mérgezésben meghalt egy ember egy pécsi családi házban - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivő-helyettese csütörtökön az MTI-t.
Dóka Imre közölte: szerdán későn este érkezett a jelzés, hogy feltehetően szén-monoxid-mérgezés miatt ketten is rosszul lettek Pécs északnyugati külvárosában, egy családi házban.
Mire a tűzoltók a helyszínre érkeztek, egy ember már meghalt, a másik pedig rosszullétre panaszkodott.
A tűzoltók az alagsorban elhelyezett gázkazán közelében magas koncentrációjú szén-monoxidot mértek. Valószínűleg a rosszul működő fűtőberendezés és a szellőzés hiánya vezetett a mérgező gáz kialakulásához - írta a szóvivő-helyettes, hozzátéve, hogy a házban nem volt szén-monoxid-érzékelő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
