Hírek
2020. Szeptember 07. 09:47, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt egy beteg és 576-tal nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma
Elhunyt egy krónikus beteg, és újabb 576 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu hétfőn.
A kormányzati portálon azt írták: 8963-ra nőtt a Magyarországon eddig azonosított fertőzöttek száma, az elhunytak száma pedig 625-re emelkedett.
Az aktív fertőzöttek száma 4377, 3961-en pedig már meggyógyultak.
Az aktív fertőzöttek 43 százaléka, az elhunytak 59 százaléka, a gyógyultak 42 százaléka budapesti.
Kórházban 164 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 11 van lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 21 756-an vannak, a mintavételek száma elérte a 481 424-et.
A fertőzöttek száma ismét emelkedik, ezért nagyon fontos továbbra is a fegyelmezettség, a beutazási korlátozások és az általános higiénés szabályok betartása - írták.

Hangsúlyozták: a vírus behurcolása jelenti a legnagyobb veszélyt a magyar emberek egészségére és munkájára, ezért ismét szigorodtak a külföldről való beutazás feltétételei. Alapszabály szerint külföldi állampolgárok nem léphetnek Magyarország területére, a külföldről hazatérő magyar állampolgároknak pedig kötelező a 14 napos hatósági házi karantén.
A közösségi terjedés megfékezése érdekében továbbra is kerülni kell azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, tartani kell a szociális távolságot, szükséges a gyakori és alapos kézmosás, a maszkviselés az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön - hívták fel a figyelmet.
A hatósági házi karantént szigorúan be kell tartani, akinek pedig tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát - tették hozzá.
Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (3921) és Pest megyében (1284) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (556), Komárom-Esztergom (377), Zala (336), Hajdú-Bihar (322). A fertőzésben legkevésbé érintett megye Békés (38).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
