Hírek
2021. Március 05. 13:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megégett holttestet találtak a tűzoltók egy szabadtéri tűz oltása során Pécsen

Megégett holttestet találtak a pécsi tűzoltók egy szabadtéri tűz megfékezésekor csütörtök este - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője pénteken az MTI-vel.
Mukics Dániel a közleményében azt írta, hogy csütörtök este egy szabadtéri tűzhöz riasztották a pécsi tűzoltókat, akik egy körülbelül száz négyzetméteren égő gazos terület oltása közben egy fabódét és mellette egy megégett holttestet találtak.
A szóvivő közlése szerint a tűz keletkezési okát és annak pontos körülményeit tűzvizsgálati eljárás keretében vizsgálja a katasztrófavédelem, ahogy azt is, hogy a bódéról terjedt-e át a tűz a növényzetre, vagy fordítva történt az eset.
Mukics Dániel felhívta a figyelmet arra, hogy a napokban egyre többen kezdték meg a kerti munkákat, emiatt emelkedett a szabadtéri tüzek száma. A kerti zöldhulladékot csak ott szabad elégetni, ahol ezt az önkormányzat rendeletben engedélyezi - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld
Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap
Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.
2025. Június 06. 07:27, péntek | Belföld
NGM: a hőségben figyelni kell a dolgozók megfelelő folyadékpótlására és a pihenőidők beiktatására
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.