Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2021. December 08. 14:07, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megdőlt az áramfogyasztási rekord

Megdőlt az áramfogyasztási rekord

Az előzetes adatok szerint megdőlt kedden délután az idén február 11-én mért országos áramfogyasztási rekord - tette közzé a honlapján szerdán a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (Mavir).

A Mavir előzetes üzemirányítási adatai szerint kedden délután háromnegyed öt körül a bruttó rendszerterhelés negyedórás átlag értéke elérte a 7210 megawattot (MW). Február 11-én 7119 MW-os terhelést regisztráltak.

A hazai termelés mintegy 4390 MW-os értékéből körülbelül 322 MW volt a megújuló energiaforrások teljesítménye, a megújuló részarány 7,33 százalékos volt a bruttó hazai termelésben, a teljes bruttó rendszerterhelésben pedig 4,4 százalék. A hazai termelést földgáz és nukleáris primer forrású gépegységek biztosították - jelezte a rendszerirányító.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén