Hírek
2011. Október 19. 14:17, szerda |
Belföld
Forrás: HírTV
Már a fűszerpaprika is kínai
Az élelmiszer-feldolgozók java része kínai fűszerpaprikát használ Magyarországon, emiatt a magyar össztermelésnek megfelelő, nagyjából kétezer tonnányi távol-keleti ételízesítőt importálnak – írja a Magyar Nemzet.
Nehezen képzelhető el, hogy bárki, aki a szívén viseli a magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar jövőjét, a láncok saját márkás paprikáját emelné le a polcról, amikor mellette ott találja a hasonló áron kínált, szegedinek látszó paprikát. Holott a Szegedi Paprika Zrt. feliratú termék spanyol, szerb és magyar őrlemény keverékét tartalmazza, míg az áruházláncok saját márkás termékei a csomagolás felirata szerint Magyarországon termett fűszerpaprikából készültek – legalábbis a lap által meglátogatott Tescóban és Sparban. – Az általam vezetett Szegedi Paprika Zrt. nem forgalmaz szegedi paprika néven fűszerpaprika-őrleményt, a tasakon a Szegedi Paprika Zrt. a cégünk nevére utal – adott magyarázatot a problémára Bartos András, a társaság vezérigazgatója – olvasható a Magyar Nemzet szerdai számában, melyből további részleteket is megtudhat.(da)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
