Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2018. Június 20. 14:03, szerda | Belföld
Forrás: mti

Magyarország és Szlovákia rendezheti 2022-ben a férfi kézilabda Eb-t

Magyarország és Szlovákia rendezheti 2022-ben a férfi kézilabda Eb-t

Magyarország és Szlovákia rendezheti 2022-ben a férfi kézilabda Európa-bajnokságot - erről a kontinentális szövetség (EHF) glasgow-i kongresszusán született döntés szerdán.

Az eseményre még a belga, a francia és a spanyol szövetség jelezte szintén közös rendezési szándékát, míg a dán és a svájci szövetség a szavazás előtt visszalépett az ugyancsak együttes pályázatukkal.

A női szakágban már rendeztek Eb-t Magyarországon 2004-ben és 2014-ben is - utóbbit Horvátországgal közösen -, a férfiaknál azonban először kerül majd sor erre.

Kocsis Máté, a magyar szövetség elnöke a szervezet honlapján kiemelte: az ország és a magyar kézilabdasport számára "történelmi siker", hogy Szlovákiával közösen 2022-ben férfi Eb-t rendezhet, ami csúcseseménynek számít a sportágban.

"A döntés egyértelmű elismerése az elmúlt évek munkájának, hiszen többször bebizonyítottuk már, hogy megbízható szervezők vagyunk, és garantált a színvonalas és méltó rendezés" - nyilatkozott.

A magyar küldöttség tagjaként Nagy László, a Telekom Veszprém válogatott játékosa elmondta: egy sportoló életében "óriási dolog", ha hazai pályán léphet pályára világversenyen.

"Sajnos nekem nem adatott meg, ám nagyon drukkoltam, hogy a magyar válogatott a közeljövőben hazai világversenyen léphessen pályára, ezért is volt öröm dolgozni a pályázat során és itt, Glasgowban" - fogalmazott.

"Kemény ellenfelekkel kerültünk szembe, de könnyű dolog volt a magyar-szlovák pályázatot képviselni az elmúlt hónapokban Európa-szerte, mert egyértelműen a miénk volt a legerősebb pályázat" - mondta Fürjes Balázs államtitkár, a nemzetközi sportpályázatok kormánybiztosa. Kiemelte: "a sportág nagyágyúit, Franciaországot és Spanyolországot" sikerült legyőzni a szavazáson, meggyőző fölénnyel.
Hozzátette: a pályázat kulcseleme volt, hogy a szurkolók és a versenyzők érdekét szolgálva a torna a kis távolságok és az alacsony költségek Európa-bajnoksága lesz.

A férfiak 15. kontinensbajnokságán - a sportág történetében második alkalommal - már 24 csapat vesz részt. Az Eb-t 2022 januárjában, a tervek szerint hat városban rendezik meg, Magyarországon Budapest, Debrecen, Szeged és Veszprém, míg Szlovákiában Kassa és Pozsony lesz házigazda, a döntőnek a Papp László Budapest Sportaréna ad otthont.

A magyar együttes még nem jutott be Eb-n a négy közé - a 13 eddigi torna közül 11-en vett részt, csak a 2000-es és a 2002-es viadalra nem jutott ki -, legjobb helyezését 1998-ban érte el, amikor az olaszországi kontinensbajnokság 12 csapata közül a hatodik lett. A válogatott legutóbb - idén januárban - Spanyolország, Dánia és Csehország mögött három vereséggel csoportja utolsó helyén végzett az Eb, így nem jutott a 12 közé. A következő, 2020-as Eb-nek Ausztria, Norvégia és Svédország ad otthont.

Az EHF Twitter-oldalának közlése szerint a 2024-es, olimpiai kvalifikációs férfi Eb-n Németország látja vendégül a kontinens legjobbjait, a szakágban meghatározó nemzet válogatottja már kétszer nyert Eb-aranyérmet (2004, 2016), de világbajnoksággal ellentétben kontinensbajnokságon korábban még nem lehetett házigazda.

A németek a dán és svájci közös pályázatot utasították maguk mögé a szavazáson. A magyarok és a szlovákok szintén közösen jelentkeztek a 2024-es Eb-rendezésre is, de a szavazásra ez már aktualitását veszítette.

A kongresszuson eldőlt, hogy a 2022-es női Eb-t - először a sportág történetében - három országban rendezik, ennek értelmében Macedónia, Montenegró és Szlovénia lesz házigazda.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin